Disse vant på premier på GATEBIL – Mantorp

Her er komplett resultatliste over alle klasser i utstilling, samt Time Attack, Extreme og Svensksladden.

Gatebil gratulerer alle vinnerne og håper å se så mange som mulig av alle deltagere på GATEBIL på Rudskogen 11-13 juli!

mantorp_2014_174
Team DriftMonkey stakk av med 1.plass i beste klubb, foran Team ENI og 5100.se

 

mantorp_2014_107
I Mitsubishi/Subaru klassen var det Gustaf Larsson med Impreza WRX STI som hadde den hotteste bilen.

mantorp_2014_143
Linus Hjelmar fikk 1.plass for penest Opel med sin Opel Kadett C.

_CST0560 copy
Peter Pentell vakte stor oppmerksomhet med sin LaSupra. Det gav en 1.plass i Fransk/Italiensk klassen.

Utstilling:

Audi:
1. pl: Henrik Andersson, A4 Pickup
2. pl: Johan Holm, A4 cabriolet
3. pl: Lars K, RS4

BMW:
1. pl: Fredrik Andersson, E30
2. pl: Markus Jeskanen, Z3 Coupe
3.pl: Ari Tilles, 3 serie Touring

Ford:
1.pl: Lars Christian Evenrud, Sierra RS 500
2.pl: Vidar Skånes, Focus RS 500
3.pl: Robert Reves, Focus RS

Nissan:
1.pl: Lina Westrin, Skyline R33 GTR
2.pl: Carina Emilsen, 350Z
3.pl: Philip Thulin, Skyline

Mitsubishi/Subaru:
1.pl: Gustaf Larsson, Impreza WRX STI
2.pl: Henry Karpinen, Mitsubishi Lancer EVO VI TME
3.pl: Ola Ericson, Mitsubishi Eclipse

Japansk Øvrige:
1.pl: Erik Gulbrandsen, Toyota GT86
2.pl: Petter Hongseth, Toyota Corolla AE86
3.pl: Mikael Nilsson, Honda NSX

Fransk/Italiensk:
1.pl: Peter Pentell, Lancia Delta HF Integrale “La Supra”
2.pl: Magnus Jinstrand, De Tomaso Pantera
3.pl: Caroline, Peugeot

Opel:
1.pl: Linus Hjelmar, Kadett Coupe
2.pl: Thomas Kärkäinen, Ascona B
3.pl: Simon Dannorp, Corsa Cosworth

Svensk:
1.pl: Henrik Mattson, Volvo V70
2.pl: Henrik Karlsson, Volvo XC90
3.pl: Oscar Lindquist, Volvo 240 pickup

Retro:
1.pl: Robin Pozzen, Volkswagen Karmann Ghia coupe
2.pl: Markus Gustavsson, Volvo 242 GT
3.pl: Håkan Eriksson, Toyota AE 86

Volkswagen:
1.pl: Jens Tommila, Jetta
2.pl: David Vestborg, Passat CC
3.pl: Alexander Lindquist, Golf II

Amcar:
1.pl: Richard Johansson, Chevrolet Silverado
2.pl: Steven Alkhagen, Dodge Challenger SRT8
3.pl: Peter Johansson, Chevrolet Super 50

Øvrige merker:
1.pl: Robin Hallberg, MB E klasse
2.pl: Rasmus Alexandersson, MB 190E
3.pl: Joakim Edin, Jaguar XJR

Best female ride:
1.pl: Lina Westrin, Nissan Skyline R33 GTR
2.pl: Carina Emilsen, Nissan 350Z
3.pl: Isabel Renstrøm, Audi A4 Avant

Sportsbil:
1.pl: Magnus Jinstrand, De Tomaso Pantera
2.pl: Kevin Farzaie, Porsche 997
3.pl: Kevin Farzaie, Chevrolet Corvette C7

Meguiar`s Show `n Shine
1.pl: Petter Hongseth, Toyota Corolla AE86
2.pl: Erik Gulbrandsen, Toyota GT86
3.pl: Jimmy Lindberg, Mitsubishi Lancer EVO VI

Beste dekk/felg/stance:
1.pl: Erik Gulbrandsen, Toyota GT86
2.pl: David Vestborg, Volkswagen Passat CC
3.pl: Alexander Kristiansen, Mazda MX5

Beste motorrom:
1.pl: Petter Hongseth, Toyota Corolla AE86
2.pl: Alexander Lindquist, Volkswagen Golf II
3.pl: Jimmy Lindberg, Mitsubishi Lancer EVO VI TME

Beste lakk/dekor:
1.pl: Johan Nilsson, Mitsubishi Lancer EVO 8
2.pl: Richard Johansson, Chevrolet Silverado
3.pl: Alexander Kristiansen, Mazda MX5

Beste stand:
1.pl: Speedhunters
2.pl: Monster Energy
3.pl: Driftmonkey

Beste klubb/Team:
1.pl: Driftmonkey
2.pl: Team ENI
3.pl: 5100.SE

Fiaskoprisen
– Johan Halvarsson, Nissan Silvia S15 – “Vilken väg krossar man curbsen på Mantorp?”

Car of the show:
– Kenneth Alm, Audi A4 quattro

Banekjøring:

Time Attack:
1.pl: Kai Roger Bakken, Lotus Esprit – 1:19:084
2.pl: Are Ourom, Porsche 993 GT2 – 1:21:733
3.pl: Rickard “Supramannen” Cornaccin, Porsche 997 – 1:21:288
4.pl: Frode Jørgensen, Audi S2 – 1:21:914
5.pl: Vidar Frogner, Porsche 993 GT2 – 1:21:918

Extreme løp 2:
1.pl: Rickard “Supramannen” Cornaccin, Porsche 997
2.pl: Peter Eriksson, Porsche 997
3.pl: Vidar Frogner, Porsche 993 GT2
4.pl: Frode Jørgensen, Audi S2
5.pl: Ketil Karlsen, Lexus is200

Breisladden/Svenskesladden:
1.pl: Fredric Aasbø, Speedhunters Toyota GT86
2.pl: Joachim Johnsen, Toyota Supra
3.pl: Teemu Peltola, MB “Dieseldoris II”

Vil du se enda flere bilder fra Mantorp? SE HER!

annonse

annonse