Resultater utstilling Gatebil Rudskogen juli 2016

Tilsammen ble det delt ut nesten 70 pokaler på utstillingen å Gatebil Rudskogen juli 2016. Her ser du alle vinnerne.

Audi:
1. pl: Bård Sebastian Gulbrandsen, Audi A5 Sportback – 2. pl: Stian Jørgensen, Audi RS4 B5 – 3. pl: Matheus Berg, Audi Coupe (Typ 89)

BMW:
1. pl: Joachim aasvang, BMW E92 M3 – 2. pl: Nils Petter Langslet, BMW E46 M3 Touring – 3. pl: Andreas Vipstad, BMW E46 Touring

Ford:
1.pl: Henrik Mangerud, Escort Cosworth – 2.pl: Jon T. Hovland, Escort Cosworth – 3.pl: Thomas Huse, Escort Cosworth.

Nissan/Toyota:
1. pl: Driftmonkey, Nissan200SX – 2. pl: Calle Linnarson, Nissan S15 Varieta – 3. pl: Kristoffer Strand, Nissan R34 Skyline.

Asiatisk øvrige:
1. pl: Christian Stenbak, Subaru Impreza WRX – 2. pl: Sondre Nilsen, Honda S2000 – 3. pl: Jon Ånebro, Mitsubishi Lancer EVO VI TME.

Svensk:
1. pl: Sara Sandberg, Volvo 242 – 2. pl: Andreas Nitteberg, Scania lastebil – 3. pl: Kristian O. Sørensen, Volvo Amazon.

Retro:
1. pl: Morten Svendsen, Volkswagen T1 – 2.pl: Fredrik Lank, Opel Kadett Rallye – 3.pl: Kjell Gaarder, Volkswagen T1 1967.

Volkswagen:
1. pl: Jørn Tangen, VW Boble T1 1302 – 2. pl: Morten Løkås, VW Golf R32 MK4 – 3. pl: VW Patrik Tyszko, Boble T1

Amcar pre 1980:
1. pl: Bjørnar Borgen, Pontiac trans Am 1979 – 2. pl: Robin Alsaker, Ford Pickup 1928 – 3. pl: Kenneth Napstad, Chevrolet Stepside 1950

Amcar after 1980:
1. pl: Morten A. Pettersen, Ford Mustang 2011 – 2. pl: Per Gustav Bråten, Shelby GT 500 – 3. pl: John Lantz, Escalade

Øvrige merker:
1. pl: Carl Robert Evensen, Mini – 2. pl: Jonas Ove Winbladh, Jaguar XF – 3. pl: Emil Morewood, Skoda Superb.

Best Female Ride:
1. pl: Ann-Mari Fossen, Nissan 200SX – 2. pl: Camilla Semb, BMW 2002 – 3. pl: Thea Solheim, Opel Ascona B.

Sportscar pre 1980:
1. pl: Vidar Frogner, Porsche 911 – 2. pl: Damian S, Chevrolet Corvette 1973 – 3. pl: Bjørnar Borgen, Pontiac trans Am 1979.

Sportscar after 1980:
1. pl: Michael Stubberud, Nissan 300ZX – 2. pl: Vidar Jødahl, Porsche 997 GT2 – 3. pl: Halvard Grindheim, Porsche 997 GT2.

Autoglym Show `n Shine:
1. pl: Calle Linnarson, Nissan S15 Varieta – 2. pl: Joachim aasvang, BMW M3 – 3. pl: Kjell Gaarder, Volkswagen T1 1967.

Wheels/Stance:
1. pl: Bård Sebastian Gulbrandsen, Audi A5 Sportback – 2. pl: Andreas Vipstad, BMW E46 Touring – 3. pl: Jonas Vinblad, Jaguar.

Best Engineroom:
1.pl: Kjetil Møkkelgård, Opel Omega – 2.pl: Anders husum, Nissan 200SX S14A – 3.pl: Calle Linnarson, Nissan S15 Varieta.

Best Paint/Livery:
1.pl: Lasse Jorhde, BMW E36 – 2.pl: Kjell Gaarder, Volkswagen T1 1967 – 3.pl: Kjetil Møkkelgård, Opel Omega.

Top 5 Extreme:
– Kenneth Moen, Lamborghini – Brede Alnes, Mini quattro – Jørn Tangen, Volkswagen T1 1302 – Vidar Tømmerdal, Audi TT – Andreas Bakkerud, Ford Mustang.

Beste stand:
1.pl: SCE – Street Car Event – 2.pl: Gundersen Motorsport, Sparco – 3.pl: Autoglym & Selaclean.

Best Club/Team:
1. pl: Buldre Racing Team – 2. pl: TBG Stance – 3. pl: Gauldal Gatebil.

Fiaskoprisen
– Eivind Bekkeli, Aquila CR-1 (Snurret på oppvarmingsrunde til Extremeløpet, og havnet bakerst i starten)

Car of The Show
– Team Toyota (Jæger/Ringnes/Aasbø), showkjøringen under trening, kvalifisering og selve Super3 konkurransen.

annonse

annonse